Tajemníkova inovační výzva uspěla v prestižní soutěži Komunální projekt roku 2023

Chytré Brno

Jak zlepšit fungování brněnského magistrátu prostřednictvím implementace zlepšovacích návrhů a inovací? Konkrétními návrhy řešení se zabývá nový projekt Tajemníkova inovační výzva. Letos poprvé měli zaměstnanci magistrátu možnost se podílet svými nápady nejen na inovaci vnitřních procesních postupů, ale i na zlepšení pracovního prostředí. Návrhy mohli podávat online.

Tajemníkova inovační výzva 2023 v číslech:

·       Počet podaných návrhů: 62

·       Počet navrhovatelů: 41 (24 žen, 17 mužů)

·       Počet návrhů, které se dostaly do finále: 17

·       Těchto 17 návrhů podalo 13 navrhovatelů (9 žen a 4 muži)

·       Počet vítězných návrhů inovací: 4 (resp. 3, u 2 došlo k souběhu předmětu návrhu)

·       Počet navrhovatelů vítězných návrhů: 4 (z toho 2 ženy a 2 muži)

K realizaci byly nakonec vybrány 3 návrhy od 4 zaměstnanců. Brzy tak bude možné posílat magistrátní interní poštu v opakovaně použitelných obálkách, jejichž použití je šetrné k životnímu prostředí, poněkud zastaralý intranet nahradí nové přívětivé a přehledné řešení a digitalizací projde systém interních žádostí.

Projekt zaujal i porotu celostátní soutěže Komunální projekt roku, kterou vyhlašuje vydavatelství Profi Press a časopis Moderní obec pod záštitou místopředsedy vlády pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše a ve spolupráci s Výborem pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu Parlamentu ČR, Výborem pro veřejnou správu a regionální rozvoj Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Svazem měst a obcí ČR a Sdružením místních samospráv ČR.

Tajemníkova inovační výzva získala vítězství v kategorii Chytrá obec a s ním i symbolický šek na částku 20 000 korun pro Magistrát města Brna. Ocenění Komunální projekt roku 2023 převzal 24. října v Praze tajemník brněnského magistrátu Oliver Pospíšil.

Letošní devátý ročník soutěže byl rekordní v počtu přihlášených projektů, kterých se sešlo 114 a ucházely se o prvenství ve dvanácti kategoriích. Celkovým vítězem se stalo město Havířov. Další informace o soutěži jsou k dispozici na webu komunalniprojektroku.cz.

Detaily projektu Tajemníkova inovační výzva se dozvíte na webových stránkách in.brno.cz/tajemnikova-inovacni-vyzva/.