Aktuality

Město podpoří 25 talentovaných doktorandů v přírodovědných a technických oborech v soutěži Brno Ph.D. Talent více než 8 miliony korun

Věda

Program Brno Ph.D. Talent je určen vybraným talentovaným studentům technických a přírodovědných oborů brněnských univerzit.

Více informací

City for the Future Budapest 2022

ByznysChytré Brno

Statutární město Brno ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Budapešti, zahraniční kanceláří CzechTrade v Budapešti, Regionální hospodářskou komorou Brno, JIC a statutárním městem Plzeň uspořádalo 24. května v Budapešti významnou prezentaci českých inovativních a Smart City řešení s názvem City for the Future Budapest 2022.

Více informací

Proběhl Den partnerských měst 2022 na téma VĚDA

livinglabVěda

Na setkání se do Brna sjelo 32 účastníků z deseti partnerských měst. Při workshopech se sejdou s místními odborníky s cílem sdílení zkušeností a trendů.

Více informací

Brno - Město pro byznys!

ocenění

Výzkum Město pro byznys, hodnotící kvalitu podnikatelského prostředí a fungování veřejné správy, označil statutární město Brno jako jedničku v Jihomoravském kraji.

Více informací

Studenti soutěže MUNISS představili městu návrhy na dočasné využití pro budoucí chytrou čtvrť Špitálka

muniss

Brno již od prosince roku 2011 motivuje studenty místních univerzit, aby zpracovali témata zadaná městem a přinášeli nové pohledy na řešení řady agend.

Více informací

Brno iD uspělo v celostátním finále prestižní soutěže Zlatý erb 2022!

V kategorii nejinovativnější elektronická služba skončil v v konkurenci 111 elektronických služeb na vynikajícím druhém místě e-shop městských služeb Brno iD

Více informací

Brno iD I velikonoční akce 2022 je za námi.

Letošní velikonoční akce se zúčastnilo rekordních 13 629 držitelů ověřeného účtu Brno iD Full.

Více informací

Na kreativní nápad spojený s Mendelem mohou zájemci díky minigrantům získat až 50 tisíc korun

mendelVěda

V roce 2022 si nejen Brno připomíná 200. výročí narození Gregora Johana Mendela. Jako jednu z aktivit spojenou s oslavami tohoto výročí připravuje město vyhlášení tzv. minigrantů MENDEL 2022.

Více informací

Město Brno se účastnilo světové výstavy EXPO v Dubaji s expozicí Micro & Macro

Věda

Až do 31. března měli návštěvníci českého pavilonu možnost zažít jedinečné propojení světa elektronové mikroskopie a vesmírných technologií.

Více informací

Ocenili jsme 25 nejtalentovanějších začínajících vědců

Věda

Šek na tři sta tisíc korun formálně převzali z rukou primátorky města Brna finalisté 11. ročníku soutěže Brno Ph.D. Talent jako potvrzení svých úspěchů ve vědě.

Více informací

RHK Brno a ÚP Brno připravili pro firmy systém náboru pracovníků z řad ukrajinských uprchlíků

Regionální hospodářská komora ve spolupráci s Úřadem práce Brno připravila pro firmy alternativní systém, jak získat nové pracovníky/pracovnice z řad ukrajinských uprchlíků.

Více informací

Velikonoční akce BRNOID.CZ

Město Brno nabízí uživatelům eshopu městských služeb BRNOID.CZ šanci získat velikonoční dárek.

Více informací