Tajemníkova inovační výzva 2024: ubude papírování u home office, pomůže nám AI

Do finále druhého ročníku Tajemníkovy inovační výzvy (interní magistrátní pro-inovační program) se probojovalo 6 návrhů, 3 z nich budou realizovány – jeden samostatně a další dva, které se týkají umělé inteligence, byly sloučeny. Výsledky byly za účasti inovátorek a inovátorů vyhlášeny 23. května během Zaměstnaneckého dne Magistrátu města Brna ve VIDA! science centru.

Vítězné návrhy, které budou realizovány

Vykazování náplně Home office elektronicky

První krok k zapojení AI do chodu MMB
Chatbot Olivie pro intranet

Každý z autorů vítězných návrhů dostal nejen diplom, ale také 10 000 Kč a voucher na sportovní a rekondiční či wellness aktivity v hodnotě 5 000 Kč.

Další návrhy, které se letos dostaly do finále

Venkovní zasedačka pro MMB
Family point na Magistrátu
Elektronické čidlo na otevírání dveří

I v tomto případě jsou nápady oceněny. Kromě diplomů obdrželi jejich autoři voucher na sportovní a rekondiční či wellness aktivity v hodnotě 5 000 Kč.

Co je Tajemníkova inovační výzva?

Jedná se o interní magistrátní program navrhování a implementace zlepšovacích návrhů a malých inovací do chodu Magistrátu města Brna (dále také jen MMB). Program odstartoval 1. ledna 2023. Tajemníkova inovační výzva reálně umožňuje zaměstnancům své návrhy inovací jednoduše online (prostřednictvím intranetového mini webu intranet.brno.cz/inovacnivyzva) a bez prostředníků přenášet směrem k vedení úřadu. Současně umožňuje ty nejlepší inovace zavádět a průběh realizace sledovat.