Podnikání se v Brně daří, Brno znovu získalo ocenění Město pro byznys

Byznys

15 000 dat a 205 měst a obcí, to jsou čísla letošního 16. ročníku srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který funguje jako zdroj důležitých dat pro strategické plánování rozvoje českých měst a obcí. Hodnotí jejich podnikatelský potenciál i přístup veřejné správy. Výzkum také rozvíjí diskuzi o vývoji podnikatelského prostředí v České republice.

Brno letos v celostátním finále opět získalo stříbrnou pozici.

Ocenění v pražském Cafe de Paris převzala Anna Putnová, zastupitelka města Brna pro oblast inovací a spolupráce s výzkumnými institucemi. Na prvním místě se umístila Lysá nad Labem, bronz si odnesla Plzeň.

Příznivé podmínky pro podnikání v Brně ilustruje velmi vysoký počet ekonomických subjektů (firem i živnostníků) v přepočtu na obyvatele i nadprůměrný podíl firem s více než 250 zaměstnanci k celkovému počtu ekonomických subjektů. Město podporuje investice do veřejné dopravy a kultury. Vstřícný přístup brněnské samosprávy dokládá kvalitní hodnocení webových stránek Brna z pohledu podnikatelů, kteří na nich najdou potřebné informace pro komunikaci s veřejnou správou.

Každoroční žebříček nejlepších měst s největším podnikatelským potenciálem v České republice využívají pracovníci městských a obecních úřadů, podnikatelé, ale i veřejnost. Oceněná města jsou nositeli nových myšlenek, které dokázala přetavit v moderní a život usnadňující projekty. Svá rozhodnutí staví na datech.

Zpracovatelem výzkumu je agentura Datank.cz, vyhlašovatelem týdeník Ekonom a partnery jsou Svaz měst a obcí ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR, CzechInvest a stavební skupina VINCI Construction CS. Více informací shrnuje web pořadatele.