Festival vědy 2022 byl velkolepý!

Věda

Vyzkoušet si interaktivní ukázky z atraktivního světa vědy, techniky i historie mohli návštěvníci akce napříč generacemi minulý víkend na brněnském výstavišti. A účast i zájem byl obrovský.

Nepřehlédnutelná byla v pavilonu A obří nafukovací nanostruktura, kde mohli děti, studenti i dospělí zjistit, jak funguje tzv. EXPO modul s ukázkami snímků ze světa elektronové mikroskopie a vesmírných technologií. Originál modulu prezentovalo Brno společně s Jihomoravským krajem letos v březnu na světové výstavě v Dubaji.

V rámci letošního ročníku proběhlo také setkání účastníků největší populační studie v České republice CELSPAC, za kterou stojí partnerské výzkumné centrum RECETOX.

Největší popularizační show v Brně, organizovaná tradičně Hvězdárnou a planetáriem Brno, pro zájemce o vědu všech věkových kategorií, proběhla za významné finanční podpory města Brna.

Popularizace vědy a rozvoj talentů je pro město Brno důležité téma – na akci byl prezentovány aktivity a projekty v této oblasti, které shrnuje také tento web.