URBIS- THE SMART CITIES MEETUP 2024 má skvěle nakročeno!

ByznysChytré BrnoVěda

Ministerstva průmyslu a obchodu, pro místní rozvoj, životního prostředí a dopravy, Svaz měst a obcí, Jihomoravský kraj, Statutární město Brno a společnost Veletrhy Brno, ti všichni spojili síly při příprave letošního URBISu i podpisu memoranda o spolupráci.

Středobodem iniciativy je veletrh URBIS v Brně a na něj navázaný rodící se projekt živé laboratoře v areálu brněnského výstaviště. Nově pojatý URBIS otevře brány zástupcům municipalit, krajů, start-upů a inovativních firem, inovačních center, univerzit, oborových sdružení, neziskových organizací i široké veřejnosti, a to již 4. až 6. června 2024.

Profilovat Českou republiku a Brno jako středoevropský inovační hub pro obor Smart Cities, který by měl zásadně ovlivňovat budoucnost, je strategický krok. Že padla volba právě na Brno, není náhoda. URBIS totiž nezačíná od nuly, ale může stavět na sedmileté tradici a také na širokých možnostech brněnského výstavního areálu.

Pozice Brna v srdci středoevropského prostoru pak vytváří ideální místo pro setkávání partnerů ze sousedních států, ale i vzdálenějších částí Evropy. Rozvoj městských inovací je pro Brno velké téma. Ve Smart Cities rozvíjí řadu aktivit jak na úrovni města, tak například v evropských projektech. Přitom se opírá o silný inovační ekosystém celého kraje, který může být inspirací pro rozvoj ostatních regionů.

Společná inciativa institucí otevírá Brnu i celému Česku ojedinělou příležitost. Poptávka po tématu Smart Cities totiž výrazně narůstá v celé střední i východní Evropě, ale zatím žádná ze zemí nedokázala postavit akci, která by tuto poptávku dokázala uspokojit. URBIS k tomu má i díky uzavřenému memorandu slibně nakročeno.

V rámci inkluzivního pojetí transformačního ročníku URBIS mají zástupci municipalit vstup zdarma (na základě registrace) a vystavovatelé z řad start-upů, územních samospráv, univerzit nebo neziskových organizací mohou využít mimořádně výhodné varianty stánků za cenu od 12 tis. Kč bez DPH.

Průběžné aktuality jsou k dispozici na webu: