Eshop městských služeb BRNOID.CZ

ByznysChytré Brno

Statutární město Brno

Náklady: 4 100 000 Kč

Období: 2023

Eshop městských služeb BRNOID.CZ

V roce 2017 byl, v souvislosti se snahou postupně digitalizovat služby města prostřednictvím jednoho místa, nastartován projekt pracovně nazývaný E-shop městských služeb Brno iD.

Město Brno, které je v digitalizaci městských služeb v rámci České republiky považováno za lídra, již před pěti lety spustilo e‑shop městských služeb Brno iD. Od začátku investuje do digitalizace s cílem poskytovat uživatelům co nejširší nabídku služeb, které lze on‑line řešit odkudkoliv, třeba i z pohodlí domova.

E-shop umožňuje zákazníkům všechny standardní elektronické formy placení. Přes platební bránu v rámci Brno iD by se měly v rámci dlouhodobé vize řešit pokud možno veškeré platby za služby městských společností a organizací.

Kromě možného přínosu v oblasti transakčních nákladů (úspory z rozsahu) by díky evidenci historie plateb zákazníků bylo možné pracovat jak s věrnostními programy, tak využívat třeba možnosti cross selling. V případě dopravy je pak snaha o zlepšení prostupnosti různých dopravních módů (MHD, car-sharing, bike-sharing, rezidentní parkování, Park&Ride atd).

Elektronický účet BrnoiD

Držitelem účtu může být v současné době pouze fyzická osoba.

Účty mají dvě základní úrovně:
Brno iD basic a Brno iD Full – služby viz: https://www.brnoid.cz/cs/cms/23-proc-mit-brno-id

Kolik má eshop uživatelů?
Na začátku listopadu 2022 bylo na portálu Brno iD registrovaných téměř 356 tisíc uživatelů. Z toho je cca 237 tisíc v ověřené variantě Brno iD Full a cca 144 tisíc z nich má Brno uvedeno jako aktuální místo trvalého bydliště.

Brno iD uspěl v celostátním finále prestižní soutěže Zlatý erb 2022! Pro více informací klikněte ZDE