Město Brno se účastnilo světové výstavy EXPO v Dubaji s expozicí Micro & Macro

Věda

Až do 31. března měli návštěvníci českého pavilonu možnost zažít jedinečné propojení světa elektronové mikroskopie a vesmírných technologií. Díky exponátu architektů CHYBIK+KRISTOF a multimediální instalaci architektů z kreativního studia VISUALOVE mohli objevit dva neznámé neviditelné světy micro & macro, pro jejichž pozorování potřebujeme speciální pomůcky a nástroje.

Je fascinující vidět, jak výsledky výzkumu v elektronové mikroskopii a ve vesmírných technologiích stále více pronikají do běžného života a činností každého člověka. Prezentace vznikla díky spolupráci Brna, Jihomoravského kraje a partnerů Thermo Fisher Scientific, TESCAN ORSAY HOLDING, Delong Instruments a Brno Space Cluster.

Návštěvníci brněnské hvězdárny mohli v březnu navštívit EXPO modul, speciální zmenšenou kopii exponátu z Dubaje, a nahlédnout tak do světa elektronové mikroskopie a vesmírného průmyslu. Na hvězdárně také jihomoravská tour Věda a technika jede! s EXPO modulem a popularizačními aktivitami končí. Více informací na https://www.micromacro.cz/cz/.