Město Brno bylo součástí přelomového ročníku veletrhu URBIS

Chytré Brno

Červnový URBIS The Smart Cities Meetup na brněnském výstavišti přinesl pestrou nabídku chytrých řešení pro města a obce. Přelomová byla spolupráce národní, městské a profesní úrovně na koncepci a tvorbě konferenčního programu. Mix kvalitního doprovodného programu s výstavními stánky startupů, Národním konzultačním místem CzechInvestu i expozice města Brna a stánky městských společností přilákal více než 3 750 návštěvníků.

Pro Brno je velkým tématem rozvoj městských inovací. Proto přímo na stánku v pavilonu A1 nabídlo návštěvníkům zajímavou sérii krátkých prezentací aktuálních podporovaných projektů města formou rozhovoru se zástupci partnerských organizací i vedení magistrátu.

Připomeňme si kompletní doprovodný program v expozici města Brna.
Středa 5. června
9.30: Jak motivovat žáky a studenty k přírodovědným a technickým oborům? Co STEM? Do vesmíru a ještě dál?
10.30: Jak digitalizovat služby pro občany?
13.30: Jak výsledky výzkumu proměnit na úspěšné firmy?
15.00: Jak se úředníci mohou stát inovátory?
16.00: Jak získat další talenty do ICT? Už jsme připraveni na ženy v IT?


Čtvrtek 6. června
9.30: Co tvoří skutečný technologický park? Jaké jsou komponenty úspěchu?
12.00: Jak neztrácet talenty a být atraktivní pro lákání ze zahraničí?
13.00: Brno město pro studenty nebo studenti pro město?

Hlavní program veletrhu URBIS probíhal v Rotundě po celou dobu konání akce. V bloku Inovační management není raketová věda představil zástupce OSRS MMB spolupráci města se startupy. Prezentace byla součástí diskuze k úspěšným pilotním spolupracím municipalit s inovativními firmami.

URBIS byl vynikající příležitostí pro sdílení know-how, inspiraci a budování nových partnerství, která přispějí k udržitelnému rozvoji českých měst. Těšíme se na další ročník!