Meet the Mayor 2024: Desítky brněnských expatů a expatek se potřetí setkaly s vedením města

ByznysChytré BrnoVěda

Již potřetí se uskutečnila akce Meet the Mayor, při níž se potkalo přes 50 expatů a expatek s vedením města v čele s primátorkou Markétou Vaňkovou. Na Novou radnici dorazili špičkoví vědci, podnikatelé či akademici z celého světa, kteří aktuálně působí v Brně. Účastníci tak navázali cenné kontakty a město opět potvrdilo, že podpora vědy, výzkumu i inovací patří mezi jeho priority.

Program začal symbolickým přivítáním více než 50 účastníků ve městě. Po krátké úvodní prezentaci si hosté prohlédli historické prostory Nové radnice, načež pokračovali neformálním networkingem nejen mezi sebou, ale také se zástupci města. Tento typ setkání je v Česku unikátní.

„Setkáními, k nimž se řadí také Meet the Mayor, představujeme Brno jako přívětivé a moderní místo, které si váží vysoce kvalifikovaných cizinců a vyhledává možnosti ke vzájemné spolupráci. Naším cílem je dlouhodobě nabízet zahraničním expertům špičkové zázemí, abychom s jejich pomocí zkvalitňovali město i celý náš region,“ podotkla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Večerní setkání organizoval Odbor strategického rozvoje a spolupráce s Brno Expat Centre, jež s podporou města Brna celoročně a více než dekádu pomáhá odborníkům z ciziny se životem v Brně.

„Brno se stává čím dál více mezinárodním městem. Pro svůj rozvoj proto potřebuje zahraniční specialisty, výzkumníky i pracovníky z mnoha dalších oborů. Přináší nové podněty a obohacují nás svým viděním světa. Chceme, aby se v Brně cítili dobře a měli dobré podmínky pro svoji činnost,“ komentovala zastupitelka pro oblast inovací a spolupráce s výzkumnými organizacemi Anna Putnová.

Meet the Mayor naplňuje hodnotu Mezinárodní město ze Strategie Brno 2050. Podle ní má Brno přijímat cizince a dávat jim příležitosti, aby uplatňovali svůj potenciál. Akce zároveň odpovídá cíli Otevřený a atraktivní inovační ekosystém, jenž spadá pod Regionální inovační strategii Jihomoravského kraje 2021–2027. Konkrétní bod usiluje o to, aby byl region přívětivý ke kvalifikovaným pracovníkům i talentovaným studentům ze zahraničí.