Udělili jsme stipendia pro zahraniční studenty

Věda

Vybrali jsme 25 nejlepších zahraničních studentů, kteří budou v nadcházejících letech studovat v #brnoregion se stipendijní podporou.

Na výběru jsme se podíleli spolu s pány prorektory Klimánkem z Mendelovy univerzity, Dančákem z Masaryk University Brno, Hiršem z VUT v Brně, ředitelem JCMM Miloš Šifalda a Jiřím Hlavenkou, náměstkem hejtmana Jihomoravského kraje. Dvacet stipendií je podpořeno Jihomoravským krajem a pět stipendistů z lektorátu českého jazyka v Charkově finančně podpořilo statutární město Brno.

Mezi letošními podpořenými studenty, kteří obdrží každý měsíc stipendium ve výši 7 tisíc Kč pro studium v českém jazyce, je například Illia Kostenko z ukrajinského Charkova. Ten plánuje studium na Fakultě informatiky MUNI. Velký zájem o studium na VUT projevila další vybraná stipendistka, Maya Almansour, studentka matematiky ze Sýrie. A mezi vybranými je také Kelly Marie Sambucci, studentka University of London, která v rámci studia PhD. míří v České republice na Masarykovu univerzitu.

Jsme velmi rádi, že udělením stipendií zásadně usnadníme příchod, studium i život motivovaných studentů z celého světa, a zejména z Charkova, brněnského partnerského města.