Město Brno se účastní světové výstavy EXPO v Dubaji s expozici Micro & Macro od 16. do 31. března 2022

Věda

Partnery společné expozice města Brna a Jihomoravského kraje na EXPO jsou společnosti z oblasti elektronové mikroskopie Thermo Fisher Scientific, TESCAN a Delong Instruments a také Brno Space Cluster působící v oblasti vesmírných technologií.

Díky úspěchům brněnských firem právě v oblasti vesmírných technologií, elektronových mikroskopů a nanotechnologií se město a region v březnu představí na světové výstavě EXPO s expozicí propojující světy Micro & Macro.

Návštěvník expozice v Dubaji může pomocí technologie projekce umístěné v dutém laminovaném kvádru objevovat dva neznámé a krásné světy, které jsou našim očím skryty. Vnitřní prostor modulu bude obložen zlatou termo fólií a zrcadlovým obkladem, které odkazují na oba zmíněné obory – elektronovou mikroskopii a vesmírné technologie. Media server umístěný ve středu modulu bude řídit celou instalaci. Osvětlení LED pásy umocní emocionální dojem z projekce.

Pokud je pro Vás cesta do Dubaje exotickou destinací, technologie budoucnosti si můžete vyzkoušet v EXPO modulu, speciální instalaci exponátu z Dubaje. Tato interaktivní součást putovní Tour Věda a technika jede! je nyní společně s doprovodnou výstavou přístupná návštěvníkům atria výzkumného centra CEITEC VUT v Králově Poli a od 7. března bude dále k vidění na brněnské hvězdárně.

EXPO modul pomocí interaktivní projekce ukazuje dva neznámé světy Micro & Macro, na hvězdárně bude do 31. března 2022. Na stránkách micromacro.cz si navíc po celý březen můžete projít kvíz plný zajímavostí z oborů vesmírných technologií a elektronové mikroskopie a vyhrát 3D tiskárnu, dron nebo iPhone.