Popularizujeme vědu

Město Brno považuje inovace a rozvoj vědeckého potenciálu za jednu ze svých priorit. Finančně podporuje či spoluorganizuje celou řadu projektů, aktivit či událostí, které pomáhají přibližovat tuto tématiku širokému spektru obyvatel. Jedná se například o čím dál populárnější Dny elektronové mikroskopie, festival Game Access, Brno Space Week, Festival vědy apod.

Věda pro všechny

Během celého roku probíhá velká spousta akcí, které mají za cíl zvýšit povědomí o vědeckém zázemí ve městě Brně. A vybere si každý, od rodičů s malými dětmi, přes vysokoškoláky po odborníky, kteří se chtějí pobavit v rámci vědecké komunity.

Dny elektronové mikroskopie

Každoroční akce Dny elektronové mikroskopie představují Brno jako světové centrum tohoto významného oboru.  

Více na www.dem.brno.cz

Festival vědy

Vědu, techniku a historii předvádí dvě desítky institucí, které jsou sice vědecké, technické, které se[H(9]  ale neberou příliš vážně.

Noc vědců

Posláním akce je popularizace vědy a techniky. Je pořádaná každoročně od roku 2005 z podnětu Evropské komise.

O akci se vše dozvíte na https://www.nocvedcu.cz/

Prototyp (Brno Creative Days)

Umělecko-technologický festival Prototyp, spojující umění, vědu a technologie, každoročně připravuje přehlídku multimediálních děl studentů i profesionálů z mnoha oborů a různých koutů České republiky i zahraničí.

Veškeré informace najdete na https://www.prototypbrno.cz/

A spoustu dalších akcí podporujeme – finančně, organizačně či marketingově.

Jste pořadatel podobné akce? Neváhejte se na nás obrátit. Máte-li chuť prozkoumat vědu přímo ve městě tzv. na vlastní triko, využijte průvodce Go to Brno “Poznejte Brno plné vědy”.

Podílíme se na chodu

Město Brno je pyšným podporovatelem dvou velkých popularizačních institucí, každoročně na jejich provoz a program přispívá miliony korun. Neváhejte a vyberte si z nabídky množství zajímavých programů.

Hvězdárna a planetárium Brno

Centrum pro popularizaci nejrůznějších věd, především z oblasti neživé přírody (astronomie, geologie, chemie, fyzika, matematika…). Více na https://www.hvezdarna.cz/.

VIDA! Science centre

Vědecký park pro celou rodinu popularizující vědu se stálou interaktivní expozicí, která představuje desítky vědeckých fenoménů. O centru se vše dozvíte na webu https://vida.cz/.