Czechitas + Brno = vztah, který nám můžou jiná města závidět!

Chytré Brno

Czechitas už devátým rokem pomáhají učastnicím kurzů změnit kariérní dráhu směrem do IT. A to na vzdělávacích kurzech, Job Fairech, popularizačních a dalších akcích po celé České republice. Czechitas jsou velká komunita plná odborníků a odbornic, dobrovolníků a dobrovolnic, partnerských subjektů a dalších podporovatelů.

Magistrát města Brna letos poskytl podporu dětem, mladým i dospělým lidem, kteří se chtějí věnovat IT, tedy profesím budoucnosti. 

Už v minulých letech se díky datovému oddělení město Brno zapojilo do nejintenzivnějšího projektu Digitální akademie Data.

Každoročně tak pod rukama účastnic vznikaly projekty vystavěné na otevřených brněnských datech, což se ukázalo oboustranně přínosné.

Brno ale díky nové dotaci podpořilo mnoho dalších kurzů. Lekce, které probíhají offline a zaměřují se tak právě přímo na ženy z regionu. Kromě jednodenních kurzů zaměřených na základy IT příspěvek dále směřuje i k dlouhodobým kurzům zaměřených na UX.

Dále je letošní podpora zaměřena k budoucím generacím – dětem a mladým lidem.

Během léta se v Brně nadchlo na Letním IT táboře a Letní škole pro středoškolačky celkem 50 mladých lidí, kteří mají nyní vysoký potenciál směřovat na technické obory a studovat informační technologie i na vysokých školách a zvyšovat tak konkurenceschopnost českých firem na trhu.

A v září již opět začal další běh podpořené datové Akademie, kde Brno patří k hlavním partnerům a studentky přivítá i přímo na půdě magistrátu.

Foto a info: https://www.czechitas.cz/