City for the Future Budapest 2022

ByznysChytré Brno

Statutární město Brno ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Budapešti, zahraniční kanceláří CzechTrade v Budapešti, Regionální hospodářskou komorou Brno, JIC a statutárním městem Plzeň uspořádalo 24. května v Budapešti významnou prezentaci českých inovativních a Smart City řešení s názvem City for the Future Budapest 2022.

Konference se zúčastnilo přes 20 českých inovativních firem z oblasti Smart City, například Vision Craft, Moram, Liko-S, Asio, Záchranka a další. Fórum navštívilo více než přes 350 návštěvníků, přičemž i s vystavovateli se akce zúčastnilo přes 500 osob, mj. i z některých dalších zemí regionu.

Za město Brno vystoupila s prezentací Eva Holzová z Odboru strategického rozvoje a spolupráce a informovala o brněnských smart projektech a projektech chytré infrastruktury. Konference byla pořádána ve spolupráci i s dalšími partnery, za všechny je potřeba zmínit město Debrecen, oficiální partnerské město Brna, jedná se o partnerství druhých největších měst obou zemí.

Konference byla podpořena jak projektem ekonomické diplomacie Velvyslanectví ČR v Budapešti, financovaném Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, tak i sítí Enterprise Europe Network. Velký dík za finanční podporu pro zapojené jihomoravské firmy realizovanou v rámci projektu „Centrum mezinárodního obchodu“ obdrželo také město Brno.

Realizovaná firemní expozice byla naskenována metodou 3D skenu tak, aby byla pro české firmy použitelná i po skončení akce. Celou expozici je možné si prohlédnout na tomto odkazu.

Z akce bylo vytvořeno video, které je možné shlédnout na webu.