Brno je podnikatelsky nejatraktivnějším městem v Česku. Takový je letošní výsledek celorepublikového srovnávacího výzkumu Město pro byznys.
Brněnská radnice vstřícně přistupuje k podnikatelům a město nabízí výhodné podmínky pro podnikání. V hodnocení analytické agentury Datank se na druhém místě umístila Plzeň a na třetím Ostrava. Srovnávací výzkum běží již sedmnáctým rokem, agentura Datank v kategoriích podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností v Česku. Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom, partnerem Stavební skupina VINCI Construction CS, Svaz měst a obcí a Centrum udržitelné budoucnosti.
Při celorepublikovém srovnání má Brno velmi vysoký počet ekonomických subjektů v přepočtu na 1000 obyvatel, navíc jejich počet meziročně velmi výrazně narůstá. Ve městě myslí na elektromobilitu, alespoň to dokládá vůbec nejvyšší počet dobíjecích stanic pro elektromobily, přičemž jejich počet je velmi vysoký i při přepočtu na 100 firem. Příslibem pro rozvoj pracovního trhu i do budoucna je rovněž nárůst počtu obyvatel. Pokud jde o přístup veřejné správy, skvělého výsledku dosáhlo statutární město Brno v mystery testování, které prostřednictvím fiktivních podnikatelských dotazů ověřuje, jak kvalitně a jak rychle odpovídají místně příslušné živnostenské úřady. Město vynakládá dostatek finančních prostředků zejména do oblasti veřejné dopravy.
Těší nás, že vítězná pozice Brna v soutěži reflektuje práci všech, kteří usilují o to, aby moravská metropole byla dobrým místem pro život.