Brno se představilo na české ambasádě ve Vídni

ByznysChytré BrnoVěda

Minulý týden jsme dostali skvělou příležitost prezentovat Brno ve Vídni. 20. října se tu na české ambasádě uskutečnila recepce k příležitosti 105. výročí založení Československé republiky.

Diplomaty z vídeňských velvyslanectví přitom zaujala také nevšední prezentace Brna jako centra vědy, výzkumu a inovací. Mohli si prohlédnout, jak funguje elektronový mikroskop PHENOM, vyfotit se s maketami vědců Gödela a Einsteina, seznámit se s inovativními projekty města, včetně areálu Technologického parku i připomenout si svět zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela.

Největší zájem vzbudil díky svým rozměrům 5 000x zvětšený nafukovací model želvušky na terase velvyslanectví. Symbol letošních brněnských Dnů elektronové mikroskopie se pro návštěvníky recepce stal jedním z nejvíce fotografovaných objektů.

 

Hosté měli možnost také slyšet vystoupení brněnské filharmonie, vnímat atmosféru prvorepublikové brněnské kavárny i ochutnat vybraná jihomoravská vína z místních vinařství. Brno ve spojení tradice a moderních technologií zanechalo v návštěvnících recepce silný dojem.