20 let Brna v Evropské unii připomíná výstava v oblíbeném městském parku

Chytré Brno

Projekty podpořené z evropských fondů, které změnily naše město za posledních 20 let, můžete od 9. května vidět v parku na Moravském náměstí. Autentické pohledy na Brno tam přináší výstava velkoformátových fotografií Petra Rypa. Více než 12,6 miliardy korun přispěla Evropská unie městu Brnu na výstavbu velkých projektů dopravní infrastruktury a životního prostředí, obnovu památek, parků či projektů v oblasti vzdělávání, kultury, sociálních služeb i sportu.

Zahájení proběhlo na Den Evropy, který odkazuje k 9. květnu 1950. Tedy ke dni, kdy francouzský ministr zahraničí Robert Schuman ve své deklaraci vyzval k vytvoření Evropského společenství uhlí a oceli, které předznamenalo dnešní podobu Evropské unie.

Fotografie budou v centru Brna k vidění až do 17. června. Z parku se 23. května přemístí na náměstí Svobody a poté 30. května na Malinovského náměstí před Mahenovo divadlo.

Poděkování za pomoc při přípravě výstavy patří kolegům z městských společností, příspěvkových organizací, magistrátních odborů a zejména fotografu Petru Rypovi a Hvězdárně a planetáriu Brno.