Brno dá 10 milionů korun na podporu vědeckých talentů

Věda

Brno pokračuje ve své vizi města jako centra vědy a inovací. Na podzim opět proběhne soutěž Brno Ph.D. Talent, jejíž každý vítěz od města obdrží 330 tisíc korun. Soutěž je určená mladým talentovaným vědcům přírodovědeckých a technických oborů brněnských univerzit.


“Ocenění studenti se připojí do skupiny excelentních výzkumníků, jejichž objevy přispívají k vizitce Brna jako města vědy, výzkumu a inovací. Stipendisté z minulých ročníků ukazují, že si ocenění opravdu zasloužili a tvrdě pracují na významných objevech,” sdělila primátorka města Brna Markéta Vaňková.


Několikakolovým výběrem projde do finále 50 finalistů, z nichž komise vybere 25 nejúspěšnějších. O celý průběh soutěže, 25 vybraných vědců a program, který poskytuje doktorandům především stabilní finanční podporu formou doplňkového stipendia, pečuje přes deset let organizace JCMM.


„Díky stipendiu se mohou naši doktorandi naplno věnovat výzkumu. Soutěž Brno Ph.D. Talent je rovněž vnímána jako známka prestiže, která studenty posouvá dále v jejich kariéře“ zmínil ředitel JCMM Miloš Šifalda.


Registrace do dalšího ročníku soutěže, která se koná v angličtině, proběhne v termínu 1. 9. — 18. 9. 2022.

Podmínky soutěže:

● student prezenčního studia na jedné z partnerských univerzit,
● v podzimním semestru 2022 zahájení 1. nebo 2. semestru prvního ročníku studia,
● být v době registrace ve věku do 32 let včetně,
● zaměření na technický nebo přírodovědný obor,
další podmínky zde.

Poslechněte si také podcast o stipendijním programu s manažerkou Brno Ph.D. Talent Barborou Dofkovou, případně ji kontaktujte s dotazy: barbora.dofkova@jcmm.cz T: 725 503 085.